Różne :)

Filia biblioteki publicznej przy ul. Szewskiej 78 zaprasza na kiermasz książki używanej. W ofercie dużo tytułów z różnych dziedzin w atrakcyjnych cenach. Kiermasz czynny w godz. 10.00-19.00.
Uwaga! W czasie kiermaszu można oddawać książki, ale nie będzie możliwe wypożyczanie!

*****

Byłam na targach książki w Krakowie. Wróciłam sfrustrowana. Oczywiście, wiedziałam, że te nasze targi ( Wrocławskie Targi Dobrych Książek) to tylko cień targów w Warszawie czy Krakowie, ale teraz zobaczyłam to w pełni.
Nieporównywalna ilość wystawców, do Wrocławia już od lat nie przyjeżdżają przedstawiciele takich wydawnictw jak Prószyński, Sonia Draga, Grupy Wydawniczej Foksal, Krytyki Politycznej, szkół wyższych …
Zresztą można porównać listy http://targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/18-targi-ksiazki-w-krakowie/lista-wystawcow-i-plan-hali.html i http://www.wpdk.pl/index.php/wystawcy-wtdk.

Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona ilością ludzi na targach. Tegoroczne odbyły się w nowej lokalizacji, dopytałam się tylko o linie tramwajową i nazwę przystanku a stamtąd sznur ludzi idących z i do wskazywał drogę. Ci, którzy już wracali nieśli torby z zakupionymi książkami. W kolejce do kasy sama stałam 20 min., a z tego co wiem, nie była to najdłuższa kolejka. Mrowie ludzi w środku, duże różnorodne stoiska, osobiście urzekło mnie stoisko Tatrzańskiego Parku Narodowego, wielu autorów podpisujących swoje książki, m. in. Wojciech Cejrowski, Agnieszka Maciąg, Jaume Cabre, Borys Akunin, Julia Hartwig, Chris Niedenthal, Monika Jaruzelska, Tomasz Witkowski.
Dużo się działo i tego im zazdroszczę.

Tutaj kilka fotek http://targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/18-targi-ksiazki-w-krakowie/aktualnosci/sobota-i-niedziela-w-obiektywie-zdjecia.html