Dzień Walki z Analfabetyzmem

Już jutro po raz kolejny obchodzimy Dzień Walki a Analfabetyzmem.

W ramach akcji zasilone zostaną skrzyneczki bookcrossingowe na terenie miasta. Pamiętajcie także o naszej szafie w Serku!

W galerii BWA przy ul.Świdnickiej otwarty zostanie Book Club, czyli przestrzeń do czytania wyposażona w łóżko, kominek z prawdziwym ogniem, wygodne siedziska i przede wszystkim książki 😀 Book Club czynny będzie od godz. 12 do 20.

8 września to początek nowej akcji #czytamwroclaw. Tego dnia każdy zaczytany a podróżujący tramwajem bądź autobusem MPK, nie będzie musiał okazywać biletu do kontroli.
Również 8 września na portalu wroclaw.pl wystartuje specjalny serwis poświęcony owej akcji. Zawierać będzie zdjęcia ludzi i książkami, a także informacje o tym, co czytają, gdzie i jak.

Miło mi donieść, że we Wrocławiu pojawiła się też nowa księgarnia.Księgarnia Autorska powstała w Pasażu Grunwaldzkim na pierwszym piętrze. Klimatem ma przypominać mieszkanie, skłaniając czytelników atmosferą i kawą do lektury oraz zakupów oczywiście. Miejsce to powstało z inicjatywy wydawnictwa Znak, ale sprzedawane tam książki będą pochodzić z różnych oficyn wydawniczych. ja tam jeszcze nie byłam, ale z ciekawością zajrzę.