Kryminalny konkurs literacki

Jeżeli piszesz, a zwłaszcza piszesz opowiadania kryminalne bądź sensacyjne, to ten konkurs jest dla ciebie. Miasto Wrocław wraz z Wydawnictwem EMG zapraszają do udziału. Trzeba napisać opowiadanie z Wrocławiem w tle i wątkiem szekspirowskim.

Dlaczego odniesienie do Szekspira? Bo w tym roku przypada 400. rocznica jego śmierci.

Nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, w dniach 31 maja – 4 czerwca 2016r. Celem warsztatów jest opracowanie zakwalifikowanych opowiadań lub szkiców opowiadań w taki sposób, by nadawały się do druku.  Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie podana do publicznej wiadomości na stronach Portalu Kryminalnego do 29 kwietnia 2016. Warsztaty, podobnie jak w poprzednich latach, będą składać się z części ćwiczeniowej oraz wykładów. W tym roku zwycięzcy zostaną podzieleni na trzy grupy, każda z nich będzie pracować pod opieką jednego z trzech przewodników: Mariusza Czubaja, Marty Mizuro i Marcina Wrońskiego. Ale zanim to nastąpi …

Prace należy wysłać do 31 marca 2016 a jury złożone z przedstawicieli Wydawnictwa EMG oraz Biura Promocji Urzędu Miasta we Wrocławiu wyłoni maksymalnie 24 osoby.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy 

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2016 odbędzie się w dniach od 30 maja do 5 czerwca 2016 roku.