Jesień z książką

Powoli dzień staje się coraz krótszy, temperatura spada, coraz bardziej ciągnie do domu, kocyka i kubka z herbatą/kawą. Za to w świecie książek i literatury coraz większy ruch.

20 września tego roku odbędzie się po raz pierwszy Noc księgarń, która będzie okazją do spotkań z autorami, gier i zabaw literackich.

W Muzeum Pana Tadeusza zaczyna się cykl Środy nad książką i tak 25 września 2019 (środa), godz. 17.00 będzie spotkanie z autorką Służących do wszystkiego Joanną Kuciel-Frydryszak, prowadzenie: dr Małgorzata Preisner-Stokłosa.

Piętnasta edycja Festiwalu OPOWIADANIA odbędzie się we Wrocławiu w dniach 27 września – 6 października 2019. W programie m.in. adaptacje sceniczne i czytania w językach oryginalnych, dyskusje, pokazy filmowe oraz premiera dziewiątego, dwujęzycznego numeru czasopisma „Opowiadanie”.

W Muzeum Pana Tadeusza od września do grudnia będzie Festiwal Tradycji Literackich.

Zapraszam też na VIII edycję Bruno Schulz. Festiwal.  Oczywiście Lekcje pod Klepsydrą też będą w naszym liceum.

Przypominam także o ofercie Prozy: cyklu Szkoła gatunku, w ramach którego Będą miedzy innymi spotkania z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, Łukaszem Orbitowskim, Andrzejem Ziemiańskim, Wojciechem Chmielarzem; cyklu Trzy Czwarte. Rozmowy o literaturze (w najbliższym czasie zapraszam na spotkanie z Moniką Sznajderman) i innych wydarzeniach.