Równoleżnik Zero

Podróżujesz?

Chciałbyś podróżować?

A może lubisz czytać o podróżach?

Jeżeli na któreś z pytań padła odpowiedź tak. to zapraszam na festiwal Równoleżnik Zero. Jak piszą organizatorzy: Naszym celem jest stworzenie unikalnego, interdyscyplinarnego wydarzenia, będącego okazją do spotkań ludzi zainteresowanych podróżami i poznawaniem innych kultur. Chcielibyśmy stworzyć dla mieszkańców Wrocławia przestrzeń, w której mogliby rozbudzić swoją wyobraźnię słuchając opowieści z całego świata, ale także poznać życie codzienne, zwyczaje i tradycje ludzi żyjących w różnych zakątkach globu. Umożliwią to nie tylko opowieści z wypraw po całym świecie, ale też pokazy filmów, wystawy zdjęć, koncerty muzyki etnicznej czy warsztaty o tematyce kulturowej. Chcemy rozbudzić zainteresowanie światem, zachęcając uczestników festiwalu do własnych podróży.

Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 3-5 kwietnia.

Gościem będzie WOJCIECH TOCHMAN – II DZIEŃ FESTIWALU – SPOTKANIE Z REPORTAŻEM

Wojciech Tochman. Reporter. – jeden z najwybitniejszych polskich reporterów i autorów literatury faktu. Jego książki, wśród nich m.in. „Schodów się nie pali”, „Jakbyś kamień jadła”, „Dzisiaj narysujemy śmierć”, „Eli, Eli” i „Wściekły pies”, wywołują ożywione dyskusje i niemal natychmiast wchodzą do kanonu reportażu. Dwukrotny finalista Nagrody Nike oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat „Premio Kapuściński” przyznawanej w Rzymie oraz „Pióra Nadziei” – wyróżnienia Amnesty International.

🔹 PIANIE KOGUTÓW, PŁACZ PSÓW 🔹

Kambodża czterdzieści lat po Czerwonych Khmerach. Wojciech Tochman, z chłodną precyzją i ujmującą wrażliwością, opowie o uśmiechniętych ludziach, których odwaga została na zawsze złamana. O bólu, którego się nie dało ukoić. O strachu, który nie odszedł i wciąż sprzyja przemocy. O nieufności, która zabija wspólnotę i mrozi w zacofaniu. Także o bezradności wobec uczuć i wobec choroby. Kambodża opisana przez Tochmana, to lustro, w którym przegląda się cały świat.

📌 ZAPRASZAMY O GODZ. 17.00
👉 WSTĘP WOLNY 👈

Organizatorem Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza „Równoleżnik Zero”, przygotowywanego z inicjatywy Tomasza Błońskiego, jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, spotkania odbywają się  Mediatece przy pl. Teatralnym 5, Centrum Innowacji Przejście – Filia nr 13 MBP we Wrocławiu, oraz w Bibliotece Turystycznej przy ul. Szewskiej 78