Uwaga konkurs!

W ramach współpracy Fundacji Olgi Tokarczuk z Wrocławskim Domem Literatury i Wrocławiem Miastem Literatury UNESCO trwa właśnie nabór w konkursie dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Do napisania jest, uwaga, mowa noblowska!

Może to właśnie Ty dostaniesz kiedyś Nobla, może z chemii, może z medycyny czy ekonomii, albo z literatury. Pomyśl, co chciałbyś/chciałabyś powiedzieć światu, co Twoim zdaniem zasługuje na przypomnienie, podkreślenie …

Krótkie formy literackie o objętości do 6 tysięcy znaków (ze spacjami) można przesyłać na adres: konkurs@domliteratury.wroc.pl, wpisując w tytule: Jak zdobyć Nagrodę Nobla? Konkurs dla szkół ponadpodstawowych. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 5 prac. Zgłoszenie musi zawierać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konkursie oraz dane kontaktowe nauczyciela.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 26 lutego 2021 roku, a wyniki zostaną ogłoszone 31 marca 2021 roku na stronie internetowej www.literatura.wroclaw.pl Nagrodami w konkursie są książki z autografem Noblistki i zaproszenie do udziału w warsztatach z wystąpień publicznych, które odbędą się w pierwszej połowie 2021 roku.

Prace oceniać będzie jury w składzie: Marta Mizuro, Waldemar Okoń, Luiza Rzymowska, i Dawid Szkoła.

Regulamin konkursu oraz materiały dydaktyczne mogące pomóc w przygotowaniu mowy noblowskiej znaleźć można TUTAJ.